Perşembe, Mayıs 6, 2021

YKS Sonuçları Açıklandı! YKS Sonuçları Sorgulama

Abone ol

Son dakika açıklama… Milyonlarca öğrencinin dört gözle beklediği 2020 YKS sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. TYT, AYT ve YDT sınavlarında birinciler hangi şehirlerden çıktı? Korona virüsü salgını sürecinde alınan birtakım tedbirler sonrasında Yükseköğretim Kurumları sınavı ÖSYM tarafından yapılmıştı. Alınan tedbirler arasında, öğrencilere sınav binasına giriş esnasında maske dağıtıldı. Sınava girecekleri sınıflarda sosyal mesafe kuralına uymak koşuluyla oturmaları sağlandı. Sınav günleri öğrenciler sınav yerlerine sağlıklı bir şekilde ulaşabilsinler diye belli saatlerde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmıştı. Sınava girecek öğrenciler toplu taşıma araçlarını ücretsiz olarak kullanmıştı.

YKS sınavı korona virüs salgınına karşı alınan önlemler çerçevesinde bir ay önce gerçekleştirilmişti. ÖSYM sınav takvimine göre 28 Temmuz’da açıklanması beklenen 2020 YKS sonuçları bu sabah erişime açıldı. Öğrenciler YKS sonuçları ile belli olan TYT, AYT ve YDT sonuçlarını ÖSYM sonuç görüntüleme sayfasından aday numaraları ve TC kimlik numaraları ile öğrenebiliyorlar. Yükseköğretim Kurumları Sınavı TYT oturumunda beş aday “Ankara, Antalya, Aydın, Çorum, Nevşehir” birinciliği paylaştı.

YKS Sonuçları ÖSYM TYT AYT

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün’ün YKS Sonuçları Açıklaması

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün’ün resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada;

27-28 Haziran 2020 tarihlerinde gerçekleştirdiğimiz Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2020-YKS) sonuçları ÖSYM’in resmi sitesinden açıklanmıştır. Tercihler, 6-14 Ağustos tarihleri arasında yapılacağını bildirdi.

YKS SONUÇLARI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ…

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, “sonuçların tüm adaylarımıza ve ailelerine hayırlı olmasını dilerim.” açıklamasında bulundu.

YKS Birincileri Hangi Şehirlerden Çıktı?

YKS Sonuçları ÖSYM TYT AYT

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, YKS’nin Temel Yeterlilik Testi’nin (TYT) oturumunda beş adayın birinci olduğu açıkladı. Bu birinci adaylar Ankara, Antalya, Aydın, Çorum ve Nevşehir illerinden çıktı.

Prof. Dr. Halis Aygün, YKS’nin Alan Yeterlilik Testi’nden (AYT) beş aday birinciliği paylaştığını açıkladı. Bu birinciliği paylaşan beş aday, Sözel: İzmir, Eşit Ağırlık: Osmaniye, Sayısal: İstanbul, İzmir, Malatya illerinden çıktı.

Prof Dr. Halis Aygün, YKS’nin Yabancı Dil Testi (YDT) oturumunda da beş aday birinciliği paylaştığını duyurdu. Bu beş aday: 4 aday İstanbul, 1 aday Niğde illerinden çıktı.

2020 YKS sonuçları bu şekilde açıklandı. Son olarak, ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün; “Adaylarımızı tebrik ederim.” şeklinde açıklamada bulundu.

Yusuf Eşkikara
Yusuf Eşkikara
Gez, Gör, Yaz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En popüler