Çarşamba, Mayıs 24, 2023

Yks Sınav Ücreti Nasıl Ödenir? Sınav Ücreti Son Ödeme Günü

Abone ol

YKS sınav ücreti nasıl ödenir? YKS ücreti son ödeme günü ne zaman? Yks ücret ödeme ekranı nasıl kullanılır? Sınav ücretini internetten ödeyebilir miyim? Her oturum için ayrı ayrı ödeme yapmalı mıyım? Hangi bankalar üzerinden ödeme yapılabilir? ATM, internet bankacılığı üzerinden sınav ücreti nasıl yatırılır? 2021 YKS ne zaman yapılacak? Sınava girecek aday sayısı kaçtır? Konuyla ilgili merak ettiğiniz soruları cevaplıyoruz.

YKS sınav ücreti nasıl ödenir? YKS ücreti son ödeme günü ne zaman?
YKS Sınav Ücretini nasıl öderim?

Bu yıl da artarak devam eden üniversiteye aday öğrenci sayımız üç milyonu aşmış bulunuyor. Milyonlar, 26 Haziran Cumartesi 10.15’te Temel Yeterlilik Testi (TYT) 27 Haziran Pazar 10.15’te Alan Yeterlilik Testleri (AYT) aynı gün öğlenden sonra 15.45’te Yabancı Dil Testi (YDT) sınavlarında ter dökecek. Bu kapsamda 2 Mart günü tamamlanan başvurularda tüm oturumları seçen bir öğrenci sınav saatleri çakışmadığı için alan kısıtlaması olmaksızın üç oturuma da katılabilecektir. YKS sınav ücreti TYT, AYT ve YDT sınavlarının her biri için 90 liradır. Üç oturuma giren bir aday 270 lira ödeyecektir. Adaylar ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi (https://odeme.osym.gov.tr/) adresi üzerinden 2021 YKS sınav ücreti ödemesini kartı bilgileri ile internetten alışveriş yapar gibi basit bir şekilde gerçekleştirebilirler.

Yks Sınav Ücreti Ödemesi

YKS Sınav Ücretleri: (Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı. Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı. Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı. Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı. Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeleri. ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı. Vakıf Katılım Bankası’nın tüm ATM ve şubeleri. Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık.) Belirtilen bankalar ve ödeme kanalları üzerinden sınav ücreti ödemesi yapılmalıdır. Adayların ödemeleri tamamladıktan sonra sisteme girerek başvurulan oturumların yanında ödendiödenmedi durumunu olası bir aksaklığı önlemek adına kontrol etmesini öneririz. Adaylar son ödeme günü olan 3 mart 23:59 saatine kadar ödemelerini tamamlamak zorundadırlar. Aksi taktirde başvurular geçersiz sayılacaktır. Gençlerin mağdur olmaması adına bilgilendirme yazımızı paylaşmasını rica eder, tüm adaylara sınavda başarılar dileriz.

Orhan Demir
Orhan Demir
Psikolojik Danışman

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En popüler