Cumartesi, Kasım 26, 2022

Yerli Otomobil Fabrikasının Temel Atma Töreni Başladı

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla, Türkiye’nin merakla beklediği yerli otomobil fabrikasının yapılacağı arazide temel atma töreni başladı. Milli otomobil fabrikasının temel atma töreni Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşması ile başladı. 2022 yılının son çeyreğinde banttan indirilmesi planlanan yerli otomobilin fabrika alanında 4 binin üzerinde kişi istihdam edilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yerli Otomobil Hakkında Açıklamaları

blank

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yerli otomobil hakkında paylaşımları;

“60 yıllık hayalimizi anlamlı bir buluşmayla gerçeğe dönüştürüyoruz. Tarihi bir adım attığımız böyle bir günde sizlerle beraber olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Yerli otomobil sadece Türkiye’de değil dünyanın birçok yerinde ses getirdi. Ülkemizin büyüyüp güçlenmesinden rahatsızlık duyanlar yoğun bir karalama kampanyası başlattılar. Hayatlarında ülke ve millet hayrına bir çivi çakmamış olanlar koro halinde iftira üretme yarışına koyuldular.

60 yıl sonra bile olsa Türkiye’nin böyle bir hamleye girişmesi içimizdeki bazı çevrelerin adeta kabusu haline geldi. Tüm çabalarına rağmen projede bir kusur bulamadılar. Milletimizin her ferdi, ülkemizin gücünü ve üretim kapasitesini temsil eden bu projeyi sahiplendi.

Yerli Otomobiller TOGG Tarafından Üretilecek

Yerli otomobil

Yıllardır içeriden ve dışarıdan sabotajlara maruz kalmış bir hayalin gerçekleşmesi ile milyonlar yürek yeniden heyecana kapıldı. KoronaCorona virüs salgınına rağmen yerli otomobil için gece gündüz çalıştık. Tüm dünyanın yatırımlarını durduğu bu süreçte, sağlıktan ulaşama çevre ve enerjiye kadar her alanda projelerimize hız verdik.

Bugün sadece yeni bir yatırıma başlamanın sevincini değil salgına rağmen devasa bir projeyi hayata geçirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Tasarım aşamasında bu güzel eseri öldürmeye çalışanlara en güzel cevabı veriyoruz.

Milli otomobillerimizin tüm süreçlerini buradan idare edeceğiz. TOGG tarafından üretilecek her şey buradan yapılacak. Yerli otomobil için tüm aşamalar burada gerçekleştirilecek.

Çevre dostu projelerle çıtayı daha yükseğe taşıyoruz. Genç kuşaklara ilham aşılayacağına inanıyorum. Emeği geçen ve geçecek olanları tebrik ediyorum.

Başarıya giden yol çoğu zaman engellerle, sabotajlarla hatta ihanetlerle doludur. Otomotiv sanayinde devrim otomobili girişimi son derece basit sebeplerle rafa kaldırılmıştır. Türkiye’nin şeftali yerine motor üretmek istemesi daime birilerini endişelendirmiştir. Son 18 senede neleri başardıysak tehditlere rağmen başardık. ” şeklinde olmuştur.

Güncel haberler hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, sitemizin “Haberler” kısmını inceleyebilir ve Google Haberler‘den bizi takip edebilirsiniz.

Yusuf Eşkikara
Yusuf Eşkikara
Gez, Gör, Yaz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En popüler