Cumartesi, Mayıs 15, 2021

Yaz Tatilinde Denize Gitme Şartları Neler? Deniz Serbest!

Abone ol

Denize Gitme Şartları Neler? Ülkemizi ve Dünyayı sarmış olan Koronavirüs pandemisi her ne kadar önlemler dahilinde hız kesmiş vaka sayısında düşüşler yaşanmış olsada herhangi bir tedbirsizlikte yayılım hızını arttırıyor. Koronavirüse karşı alınan önlemlerde sıcak havalarda insanlar haliyle denize gitmek istiyor. Denize gitme şartları neler? Plajlarda tatilciler kendilerine tahsis edilen 9 metrekarelik alanın içinde sosyal mesafeye uyularak tatillerini sürdürebilecek. Ve önlemler kapsamında bir tatilci alandan ayrılınca 20 dakika temizlik yapılacak.

Artık Gelişine Havlu Sermek Yasak

Denize Gitme Şartları

Türkiye’nin en güzel şehirlerinden Antalya‘da bu uygulama başlatıldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan uygulama kapsamında sahilin belediyeye ait halk plajı alanın tamamında özel alanlar oluşturuluyor.

Sahile sabitlenen ahşapların etrafı halatlarla sarılarak 9 metrekarelik özel alanlar oluşturuldu. Çalışmalar bugün de tüm hızıyla sürdü. Belediye personellerinin yarına kadar halk plajında 200 kişinin aynı anda hizmet alacağı özel alanları tamamlaması planladığını bildirdi.

Plaja Giren Herkese Bilgilendirme Kitapçığı Verilecek

Denize Gitme Şartları

Yeni Koronavirüs pandemisi nedeniyle yeni kurallar getirildi bu kurallar kapsamında her tatilci, soyunma kabinlerinin olduğu noktada bir turnikeden geçecek. Bu turnikede bazı kontroller yapılacak örneğin ateş ölçümü ve tatilcilere maske, eldiven ve bu özel alanların kullanımıyla ilgili bir bilgilendirme kitapçığı verilecek. Ve bu sayede plajlar daha bilinçli kullanılacak.

3 Kişiye 9 Metrekarelik Alan Düşüyor

Denize Gitme Şartları

Plajlara aile olarak toplu olarak gitmek isteyenlere 9 metrekarelik alanlar düşüyor. 9 metrekarelik alanda şezlong, şemsiye ve masayı kullanan tatilci ayrıldıktan sonra alan dezenfekte edilecek ve 20 dakika süresince yeni bir kişi alınmayacak. bu şekilde virüsün yayılımının önüne geçilecek.

Sigara İçmek Kesinlikle Yasak

Denize Gitme Şartları

Eskisi gibi isteyen istediği yerde sigara içemeyecek bu durum koronavirüs haricinde sigaradan rahatsız olanlar içinde çok iyi oldu. Plaja giriş ve çıkışlarda farklı yerlerden olacak. Plajda artık sigara içmek de yasaklandı. Yetkililer, izmaritlerden koronavirüs bulaşma ihtimaline karşı kumsaldaki halatla çevrili alanda sigara içmeyi yasakladıklarını, sigara içenler için ayrı bir alan oluşturacaklarını söyledi. Bu yaz geçen yaz gibi olmayacak sizde bu kurallara uyarak virüsün yayılmasını azaltabilirsiniz. Lütfen hepimiz kurallara uyalım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En popüler