Xbox Series X İçin Optimize Edilen Oyunların Listesi Yayınlandı

Abone ol

15 Kasım 2001 tarihinde ilk oyun konsolunu çıkaran Microsoft, şimdide bu zamana kadarki en güçlü oyun konsolu olan Xbox Series X‘i çıkardı. Geçtiğimiz saatlerde Xbox‘un resmi Youtube hesabında adlı “Xbox Series X – Optimized for Xbox Series X Trailer” yayınlanan videoda yeni nesil oyunlarda Xbox Series X oyun konsolu için optimize edildiyse “Optimize Edildi” adlı rozeti olacağı duyuruldu. Assassin’s Creed Valhalla, The Medium, DIRT 5 ve birçok oyun şimdiden rozeti aldı. Optimize edilen oyunların tam listesini paylaştık. Lafı uzatmadan yazımıza geçelim.

Resmi Xbox Youtube Kanalında Yayınlanan Video

Xbox Series X için Optimize Edilmiş Oyunlar, saniyede 120 FPS‘e kadar 4K çözünürlük, DirectStorage, donanım hızlandırmalı DirectX ray izleme, az veya var olmayan yükleme süreleri dahil olmak üzere oyunların inanılmaz görünmesini ve hissetmesini sağlayan güçlü Xbox Series X özelliklerinden yararlanacak ve daha fazlası kanaldaki video’da.

Assassin’s Creed Valhalla

Xbox Series X

Assassin’s Creed Valhalla, Xbox Series X için optimize edildi. Oyunun konusunu merak edenler için, “Assassin’s Creed Valhalla’da zafere giden görevinde, efsanevi bir Viking savaşçısı olan Eivor olarak oynayın. İngiltere’nin Karanlık Çağlarını keşfederken düşmanlarınıza saldırın, ikili güçlü silahlar kullanın, klanınızın yerleşim yerini genişletin ve politik gücünüzü artırın.” Oyunun kısa açıklaması Xbox‘un resmi sitesinden alınmıştır, siteyi ziyaret ederek detaylara bakabilirsiniz.

The Medium

Xbox Series X

The Medium, yeni konsol için optimize edildi. Oyunun konusunu merak edenler için, Gerçek ve ruhani olmak üzere iki farklı dünyada birden yaşayan bir medyum olarak oynayın. Rahatsız edici düşlerinizde bir çocuğun öldürüldüğünü gördükten sonra yıllar önce akıllara durgunluk veren bir trajedinin yaşandığı terk edilmiş bir otele doğru yola çıkıyorsunuz. Orada zor soruların cevaplarını aramaya başlıyorsunuz. Her iki dünyaya da erişebilen bir medyum olarak daha geniş bir perspektife sahipsiniz ve daha fazlasını görerek diğer insanların kavradığı tek bir basit gerçek olmadığını anlayabiliyorsunuz. Oyunun kısa açıklaması Xbox‘un resmi sitesinden alınmıştır, siteyi ziyaret ederek detaylara bakabilirsiniz.

DIRT 5

Xbox Series X

The Medium, Xbox Series X için optimize edildi. Oyunun konusunu merak edenler için, “Serinin köklerine saygılı bir şekilde DNA’sını koruyan DIRT 5, DIRT mirasını şimdiye kadarki en cesur şekilde yeni bir bölümde devam ettiriyor. Yeni özellikler, yenilikler ve güncel bir yaklaşım sayesinde DIRT 5, sürekli ilgi çekici anlar yaratabildiğiniz bir off-road yarışı, stili ve kültürü merkezi haline geliyor. ” Oyunun kısa açıklaması Xbox‘un resmi sitesinden alınmıştır ve siteyi ziyaret ederek detaylara bakabilirsiniz.

Xbox Series X İçin Optimize Edilen Oyunların Tam Listesi

Yayımcılar ve geliştiriciler Xbox Series X‘in gerçek gücünü kullanmaya devam ettikçe, her ay düzenli olarak yeni oyunlarla ve bu oyunlara yapılan özellik güncelleştirmeleriyle bu listeyi güncelleştireceklerini belirtti Xbox. Güncellenen listeye her ay resmi web sitesinin bu kısmından kontrol edebilirsiniz.

Xbox Series X
Oyun AdıYayımcıXbox Series X için Optimize EdildiAkıllı Teslimat4KHDR
Assassin’s Creed ValhallaUbisoft
Bright Memory: InfinitePLAYISMN/AN/A
Call of the SeaRaw Fury
ChorusDeep SilverN/A
DIRT 5Codemasters
GEARS 5Xbox Game Studios
SCARLET NEXUSBANDAI NAMCO Entertainment America Inc.N/A
ScornEbb SoftwareN/AN/A
Second ExtinctionSystemic ReactionN/AN/A
The AscentCurve Digital
The MediumBloober Team SAN/AN/A
Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2Paradox InteractiveN/AN/A
Yakuza: Like a DragonSEGAN/AN/A

Xbox Series X Fragman

Xbox Series X‘in teknik özelliklerini bir sonraki yazımızda anlatacağız. Bu tarz içerikleri beğendiyseniz, yorum yapmayı unutmayın. Oyun ile ilgili gelişmeleri takip etmek için sitenin Oyun bölümünü düzenli ziyaret etmeyi unutmayın. Sağlıcakla kalın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En popüler