Cumartesi, Mayıs 15, 2021

Volvo CEO’su: Koronavirüs, Elektrikli Araçlara Yönelimi Hızlandıracak

Abone ol

Financial Times küresel dijital konferansında konuşan Volvo CEO’su Håkan Samuelsson, koronavirüsün otomobil endüstrisindeki değişim hızını artıracağını söyledi. EV’lere geçişin pandemi nedeniyle meydana gelen büyük değişiklikler arasında olacağını söyledi.

Håkan Samuelsson, şunları söyledi:

blank
Håkan Samuelsson

İngilizce

Electrification will go faster. I think it would be naive to believe after some months, everything will return to normal, and our customers will come back into a showroom asking for diesel cars. They will ask even more for electric cars. And that is speeding up.

Türkçe

Elektrifikasyon daha hızlı gidecek. Sanırım birkaç ay sonra inanmak naif olacak, her şey normale dönecek ve müşterilerimiz dizel otomobiller için bir showroom’a geri dönecekler. Elektrikli arabalar için daha fazlasını isteyecekler. Ve bu hızlanıyor.

Samuelson, “Büyük şehirlerde, özel araba çok pratik bir kavram değil.” dedi.

blank

Ayrıca, özellikle daha esnek sahiplik modelleri gerektiren kalabalık kentsel alanlarda mobilite kazanmanın daha düşük maliyetli bir yolu olarak araç aboneliklerinin desteğini dile getirdi. Samuelson, “Büyük şehirlerde, özel araba çok pratik bir kavram değil,” dedi.

Volvo CEO’su uzaktan teslimat ve servis ile yapılan çevrimiçi satışların geleneksel otomobil bayii showroomlarının yerini alacağını söyledi.

İngilizce

The way we distribute cars, with physical showrooms and so on, I think everybody has learned during this shutdown that e-commerce is working, and more and more people have experience.

That will encourage people to look for cars online. So I think the distribution and where you’re selling cars will change. It has been changing already, but that will be changed more rapidly now.

We need retail partners. We need service partners. The cars will physically need to be delivered and serviced. But customers expect to get more and more pre-buy information over the web.

Türkçe

Arabaları fiziksel sergi salonlarıyla dağıtma şeklimiz, bence bu kapanma sırasında herkes e-ticaretin çalıştığını ve gittikçe daha fazla insanın deneyime sahip olduğunu öğrendi.

Bu, insanları çevrimiçi araba aramaya teşvik edecektir. Bence dağıtım ve otomobil sattığınız yer değişecek. Zaten değişiyor, ama şimdi daha hızlı değişecek.

Perakende iş ortaklarına ihtiyacımız var. Servis ortaklarına ihtiyacımız var. Arabaların fiziksel olarak teslim edilmesi ve bakımının yapılması gerekecektir. Ancak müşteriler web üzerinden daha fazla satın alma öncesi bilgi almayı bekliyor.

Volvo 5 Yıl Boyunca Elektrikli Otomobil Kullanmayı Planlıyor

blank

Volvo önümüzdeki beş yıl boyunca her yıl tamamen elektrikli bir otomobil kullanmayı planlıyor. 2025 yılına kadar Volvo, tüm elektrikli araçların küresel satışlarının% 50’sini temsil etmesini istiyor.

Ocak ayında Volvo , seri üretilen ilk EV’si olan Volvo XC40 Şarjı için çevrimiçi siparişleri açtı. Rezervasyon için 1.000 $ depozito gerekmektedir. 402 beygir gücündeki tüm elektrikli crossover, tek bir şarjla 200 milden daha fazlasını sağlayacak. ABD’deki ilk teslimatların bu yıl daha sonra yapılması bekleniyor.

KaynakElectrek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En popüler