Cumartesi, Mayıs 15, 2021

Universal Studios Orlando Ne Zaman Açılıyor?

Abone ol

Florida’da konumlanan Universal Studios Orlando, Amerikan CinemaBlend Sitesi’nin dün yayımlanan haberine göre yakın zamanda yeniden ziyaretçilerine kavuşuyor.

Ülkede ekonomik iyileşmenin hedef alınmasıyla birlikte, parkın yönetim kurulu dün aldığı karar ile açılma tarihini 5 Haziran olarak belirledi. Yine Orlando’da bulunan Walt Disney World’ün içerisinde yer alan Disney Springs, dün birkaç misafir ağırlamaya başladı bile. Ancak Walt Disney World’ün tüm eğlence parklarının açılacağı tarih henüz belirsiz, ayrıca şu an için Temmuz ayına kadar herhangi otel rezervasyonu alınmıyor.

Universal Studios Orlando
Universal Studios

Universal Studios Orlando tam anlamıyla açılmadan önce 1 Haziran’dan itibaren kısa bir prova uygulanacak. Covid-19 için uygulanacak yeni politika ve prosedürlerin işlerliğini görmek için açılışın ilk gününde personeller işbaşı yapacak. Sonraki günlerde kademeli olarak VIP müşteriler ile yıllık üyeliği olan ziyaretçiler alınacak. Son olarak ise 5 Haziran’da ziyaretçilerin belirli sayıdaki gruplar halinde kabulüne başlanacak.

Universal Studios Orlando’nun misafirleri ağırlama biçiminde ayrıca birçok fiziksel değişiklik de olacak. Hem çalışanlar hem de tüm misafirler için maske zorunluluğu gerekli olacağından maskesiz gelen misafirlere dağıtım yapılacak. Buna ek olarak, vale hizmeti gibi uygulamaların yeni bir düzenleme ile parkın dışına alınması düşünülüyor.

blank

Universal Studios Açılmalı Mı?

Ekonomiyi yeniden canlandırmak adına Universal Studios gibi belirli turistik cazibe merkezlerinin erkenden ziyaretçilere açılması, ikinci dalgada virüsün daha büyük hasar bırakması riskini doğuruyor. Özellikle de ülke henüz Covid-19‘un yol açtığı yaraları sarmaya oldukça uzak durumda ve her gün binlerce yeni vaka tanımlanıyorken..

Amerika gibi konser ve festivaller ülkesinde her gün bir yenisinin iptali evet, kabul edilmeli ki çok hayati bir kayıp. Her geçen gün bir yeni sevilen ve beklenen yaz etkinliğinin takvimden silinmesi veya belirsiz tarihe ertelenmesi, halihazırda insanlar mutsuzken daha karamsar bir atmosfere yol açabiliyor. Bu su götürmez. Baltimore’da Artscape, Chicago’da Ribfest, Kuzey Minnesota’da Bayfront Reggae/World Music Festival gibi birçoğumuzun daha önce adını duymamış olduğu çok sayıda festivalin can damarını oluşturduğu bir ülkeden söz ediyoruz.

Ancak bana kalırsa ekonomi uğruna alınan tüm bu tedbirsiz kararlar, küresel düzeyde gerçek normallik kavramını uzak bir tarihe ertelemekle birlikte, standart hayatlara dönüşü de gitgide ulaşılmaz hale getiriyor.

Bige Çaktı
Bige Çaktı
Yazma merakı çevirmenlikle buluşmuş, öğretmenlik eşlik etmiş...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En popüler