Cumartesi, Mayıs 15, 2021

Take-Two, Popüler Oyunlarının Satış Rakamlarını Açıkladı!

Abone ol

Take-Two Interactive Software, Amerikan uluslararası video oyunu yapımcısı ve dağıtıcısıdır. Take-Two, Rockstar Games ve 2K Games şirketlerini bünyesinde barındıran, Şirketin genel merkezi ABD New York tadır. Take-Two şirketi Grand Theft Auto serisi, Mafia, Manhunt ve Bioshock gibi ünlü video oyunlarının yapımcısı olan şirket GTA 5 dahil bazı popüler oyunlarının toplam satış rakamlarını açıkladı.

blank

Take-Two Interactive, açıklamasına göre oyunlar için yeni satış rakamları çok dikkat çekici. şirkete’e göre, Grand Theft Auto 5 dünya çapında tüm platformlarda 130 milyon adet satışın üzerine çıktı.

Take-Two Interactive Oyunlarının Satış Rakamları

blank

Take-Two Interactive açıklamasına göre Red Dead Redemption 2, 31 milyon adet satarken, NBA 2K20 12 milyon adet sattı. Öte yandan Borderlands 3, 10 milyon adet sattı. Son olarak, The Outer Worlds 2,5 milyon adet sattı. satışların bu şekilde olduğunu söyledi.

Take-Two Interactive Platform Sayılarını Veya Yüzdelerini Açıklamadı

Ne yazık ki, şirket platform sayılarını veya yüzdelerini açıklamadı. Bu nedenle, Borderlands 3 ve The Outer Worlds‘un PC satışlarının konsol satışlarıyla eşit olup olmadığını bilmiyoruz. şirketin’in hem GTA5 hem de RDR2‘nin geç sürümlerinde ne kadar kâr ettiğini bilmiyoruz.

blank

Çok ironik bir şekilde ve birçok oyuncu NBA 2K20‘nin korkunç mikroişlemlerinden şikayet ederken, oyun 12 milyon adet sattı. Bu rakam NBA 2K19’un satışlarından biraz daha fazla olduğunu belirtmek isteriz.

Gta 5 Epic Games Üzerinden Ücretsiz Olmuştu

blank

Geçtiğimiz günlerde Epic Games üzerinden ücretsiz olan Grand Theft Auto 5 oyuncu akınına uğradı. Satış rekorları kıran oyunun şirketin açıklamasına göre 130 milyonu aşkın satış rakamının içinde olmadığını belirtmek isteriz yani 130 milyonun içinde Epic Games üzerinden ücretsiz olarak hediye edilen başka bir deyişle dağıtılan Grand Theft Auto 5 kapsamamaktadır.

KaynakDsog

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En popüler