Cumartesi, Mayıs 15, 2021

Sosyal Medya Kanalları En Popüler Sosyal Medya Kanalları

Abone ol

Sosyal Medya Kanalları

Sosyal medya kanalları üzerinden kullanıcılar oturdukları yerden her türlü amaç “reklam, iletişim, tanıtım, sosyal çevre…” için yer ve zaman fark etmeksizin sosyal medya kullanma şansına sahiptirler.

Sosyal medya kullanan insanlar anında bir bilgi paylaşımından haberdar olabilmelerinin yanı sıra, kullanıcılar da sosyal medya üzerinden paylaştıkları bir bilgiyi anında milyonlarca kişiye ulaştırabilmektedirler. Muazzam bir platform. Sosyal medyanın yaşamımızdaki yerinin ve öneminin ne kadar etkili olduğunu fark etmişsinizdir. Günden güne sosyal medya kanallarını kullanan kişi sayısı hızlı bir şekilde artmaktadır.

Sosyal medya kanalları

Sosyal medya kanalları üzerinden aynı tarz faaliyetleri ve düşünceleri bulunan kullanıcılar birbirleriyle hızlı bir şekilde etkileşime geçmektedirler. Kurumsal firmalar da sosyal medya kanallarını tanıtım yapmak için kullanmaktadırlar. Bu nedenle, internet sitelerinin satışlarını geniş bir çevrede gerçekleştirmeleri için tanıtımlarını sosyal medya kanalları üzerinden yapmaları gerekmektedir. Peki sosyal medya kanalları nelerdir?

En Popüler Sosyal Medya Kanalları

Facebook

blank

Mark Zuckerberg tarafından Harvard öğrencilerinin birbirleriyle iletişim sağlanması amacıyla 2004 yılında kurulmuştur. Facebook dünyada en fazla kullanılan ve sürekli iyileştirme halinde olan bir sosyal medya kanalıdır. 2 milyardan fazla kişi Facebook kullanmaktadır.

Facebook kullanıcıların verdiği tepkilere göre gereken dikkati göstermektedir. Sürekli etkileşim halinde olduğumuz kullanıcıları Facebook ayırarak, zaman tünelimize bu kullanıcıları getirmektedir.

Instagram

blank

Instagram, Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından 2010 yılında geliştirilmiştir. Fotoğraf ve video paylaşımını sağlayan en popüler sosyal medya kanallarından birisidir. 2012 yılında Facebook tarafından satın alınmıltır. Temasındaki basit bir görünüm ve kullanımı kullanışlı olduğundan gelecekte en çok kullanıcıya sahip sosyal medya kanalı olabilir.

Twitter

Sosyal medya kanalları

Twitter, Jack Dorsey tarafından kurulmuştur. Daha çok tanınmış kişilerin, şirketlerin kurumların, siyasetçilerin kullandığı bir kanaldır. Twitter üzerinden metin, fotoğraf, video gibi gönderileri paylaşabilirsiniz. Ancak, yazı gönderileriniz 140 karakterle sınırlandırılmıştır.

YouTube

blank

YouTube, bir video barındırma kanalıdır. 2005 yılında PayPal çalışanları tarafından kurulduktan sonra 2006 yılında Google tarafından satın alınmıştır. Bir konu hakkında bir görsel aradığımızda, aklımıza ilk gelen kanalların başında YouTube gelir. YouTube’da en çok izlenen video 6,39 milyar izlenme sayısıyla Porto Rikolu şarkıcı Luis Fonsi’nin “Despacito” parçası bulunuyor.

Linkedin

blank

Linkedin, genellikle iş arayanların uğradığı kanalların önünde gelir. İş dünyasındaki kişilerle iletişim kurulması amacıyla 2003 yılında kurulmuştur. 2016 yılında Microsoft tarafından satın alınmıştır.

Google+

Google’ın en büyük sosyal ağ girişimi olan Google Plus “Google+”, Google tarafından yönetilen bir sosyal ağdır.

Reddit

Sosyal haber sitesi olan Reddit’in kullanıcıları kendi gönderilerini kanala yükleyebilme veya link paylaşabilme imkânına sahiptirler. Ayrıca gönderiler hakkında yorum yapılabilmektedir.

Pinterest

Pinterest pano sistemiyle çalışmaktadır. Pinterest’te görsel paylaşım yapılmaktadır.

Tumblr

2007 yılında David Karp tarafından kurulmuş olan Tumblr sosyal ağ ve blog kanalıdır. 2013 yılında Yahoo tarafından satın alınmıştır.

Meetup

25 milyondan fazla kullanıcıya sahip Meetup, grup buluşmalarının daha kolay gelmesini sağlayan sosyal ağdır.

Sosyal Medya Kanalları

Sosyal medya ile ilgili daha fazla içeriğe buradan ulaşabilirsiniz.

Yusuf Eşkikara
Yusuf Eşkikara
Gez, Gör, Yaz

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En popüler