Perşembe, Mayıs 6, 2021

ÖSYM Sınav Takvimi Ertelendi mi? Yeni ÖSYM Sınav takvimi

Abone ol

ÖSYM sınav takvimi ertelendi mi? Yeni ÖSYM sınav takvimi nasıl düzenlendi? Corona virüs salgınından sonra öğrenciler, veliler ve sınavlara hazırlanan kişiler için takip edilen konuların başında gelmekteydi.

Her yıl binlerce kişinin girdiği KPSS, DGS, YKS… gibi sınavlara bu yılda binlerce kişi başvuru yapıp sınav gününü bekleyecekti. Sınava girecek kişiler yeni sınav takvimi ile son dakika açıklamaları yakından takip etmeye başladılar. ÖSYM sınav takvimini göz önünde bulundurarak ÖSYM tarafından belirtilen tarihlerde başvurularını yapan adaylar heyecanla sınav tarihlerini bekliyorlardı.

Corona virüs salgınına karşı önlem almak için ÖSYM sınav takvimi ertelendi mi? Yeni ÖSYM sınav takvimi hakkında ÖSYM Başkanı Halis Aygün, ”Sınav tarihleri gözden geçirildi ve yeniden düzenlendi. YKS, MEB’in önereceği müfredat ve kazanımlara göre olacak.” açıklamasında bulundu. İşte yeni ÖSYM sınav takvimi…

ÖSYM sınav takvimi
Sınav

Yeni ÖSYM Sınav Takvimi Yayınlandı mı?

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, ”Sınav tarihleri gözden geçirildi ve yeniden düzenlendi. YKS, MEB’in önereceği müfredat ve kazanımlara göre olacak.” açıklamasında bulunmasının ardından ÖSYM, yeni sınav takvimini kurumun resmi internet sitesi üzerinden yayınlandı.

SINAV TAKVİMİ İÇİN TIKLAYINIZ

Yeni ÖSYM Takvimine Göre Sınav Tarihleri

YKS oturumları 25 Temmuz ve 26 Temmuz tarihlerinde yapılacak.

4 Nisan tarihinde yapılması planlanan 2020 Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (2020-DİB-MBSTS) 3 Ekim tarihinde yapılacak.

26 Nisan tarihinde yapılması planlanan 2020 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (2020-EKPSS) 20 Eylül tarihinde yapılacak.

16 Mayıs tarihinde yapılması planlanan 2020 İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı (2020-İSG/1) 29 Ağustos tarihinde yapılacak.

20 Eylül tarihinde yapılması planlanan 2020 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2020-ALES/2) 16 Ağustos tarihinde yapılacak.

DGS sınavı 9 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek.

blank
Mezuniyet

KPSS Sınav Tarihleri

KPSS Lisans Tarihleri

KPSS Alan Bilgisi Testi 12-13 Eylül tarihlerinde, Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri oturumları 6 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek. KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi 20 Eylül tarihinde yapılacak.

KPSS Önlisans Tarihleri

KPSS önlisans sınavı 25 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek.

KPSS Ortaöğretim Tarihleri

KPSS ortaöğretim sınavı 22 Kasım tarihinde gerçekleştirilecek.

Yusuf Eşkikara
Yusuf Eşkikara
Gez, Gör, Yaz

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En popüler