Cumartesi, Kasım 26, 2022

Nisan Ayında Dünya Çapında En Çok İndirilen Uygulamalar

Abone ol

2020’de uygulama indirme eğilimi, özellikle dünya çapında virüsten sonra ve birçok insan çeşitli uygulamalar aracılığıyla çevrimiçi olarak bağlandıktan sonra, öncekinden biraz farklı oldu. Sensor Tower, geçen ay için tahmini en iyi 10 oyun dışı uygulama indirme listesini açıkladı.

blank

Nisan 2020’de ZOOM, hem Google Play‘de hem de App Store’da en çok indirilen oyun dışı uygulama oldu ve neredeyse 131 milyon kurulum ile Nisan 2019’a göre 60 kat daha fazla büyüme gösterdi. toplam indirme sayısı sadece Hindistan’dayken, onu yüzde 14,3 indirme ile ABD izledi.

Nisan Ayında En Çok İndirilen Uygulamalar

Genel olarak, geçen ay oyun uygulamaları dışında en çok indirilen en iyi 10 uygulamanın listesine çevrimiçi iletişim uygulamaları hakim oldu. ZOOM ve TikTok‘tan sonra, Nisan 2020’de hem App Store’da hem de Google App Store’da en çok indirilen diğer üç oyun dışı uygulama Facebook, WhatsApp ve Instagram’ı içeriyordu.

blank

Store Intelligence tarafından toplanan veriler, önceki yüklemeler hariç olmak üzere, 1 Nisan 2020 ila 30 Nisan 2020 arasında App Store ve Google Play‘den indirmeleri içerir. Üçüncü taraf mağazaların verileri Android tahminlerine dahil değildir, ancak Facebook ve Facebook Lite gibi tüm uygulama sürümlerinin toplu yüklemelerini içerir.

Eray Aydın
Eray Aydın
Nextvery.com onaylı yazarı.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En popüler