Cumartesi, Mayıs 15, 2021

Maske Tavan Fiyatı 1 TL Oldu! Maskede Tavan Fiyat

Abone ol

Maske tavan fiyatı 1 TL oldu! Maske satış başlama tarihi, fiyatı ve maskelerin nerelerde satılacağı belli oldu. Maskeler en fazla 1 Tl ücret ödenerek alınacak. Ticaret Bakanlığı‘ndan açıklamalar…

Korona virüsü salgınının artmasına bağlı olarak marketlere ve bir çok kapalı alanda maske takma zorunlu hale getirilmişti. Korona virüsünün artmasıyla birlikte ülkemizde maske dağıtımı ücretsiz sağlanıyordu. Maskeler kargo yoluyla ya da eczanelerden ücretsiz şekilde alınıyordu. 4 Mayıs 2020 tarihindeki Kabine toplantısından sonra alınan kararlar ile birlikte cerrahi maskelerin perakende satış noktalarında satışı mümkün hale geldi. Bununla birlikte maske tavan fiyatı 1 Tl oldu.

Ticaret Bakanlığı tarafından maske satışı ile ilgili detaylar açıklandı. Bununla birlikte cerrahi maskelerin adedi en fazla 1 Tl olacak şekilde satışa sunulacaktır. Eğer bu fiyatın üzerinden satış yapılırsa, maske fiyatı “fahiş fiyat” olarak değerlendirilecek.

Maske tavan fiyatı 1 TL oldu

Ticaret Bakanlığı’ndan Maske Tavan Fiyatı 1 Tl Oldu Açıklamaları

Maske tavan fiyatının 1 Tl olacağına ilişkin açıklamalar Ticaret Bakanlığı’ndan geldi. Ticaret Bakanlığı’nın açıklamaları;

“Bilindiği üzere, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından salgınla mücadelede normalleşme takviminin açıklandığı, 4 Mayıs 2020 tarihli Kabine Toplantısı sonrası alınan kararlar çerçevesinde cerrahi maskelerin perakende satış noktalarında satışı mümkün hale gelmiştir. Bu çerçevede marketler, eczaneler, tıbbi cihaz satışı yapan medikal firmalar ve elektronik ticaret platformu üzerinden cerrahi maskelerin satışı yapılabilecektir. Hedefimiz en yaygın ağ ile vatandaşlarımızın en hızlı ve kolay bir şekilde cerrahi maskeleri temin etmesini sağlamaktır.

Cerrahi maskeler, adedi KDV dâhil en fazla 1 (bir) Türk Lirası olacak şekilde tüketicilerimize satışa sunulacaktır. Bu fiyatın üzerindeki satışlar “fahiş fiyat” olarak değerlendirilecektir. Bu kapsamda, 8 Mayıs 2020 tarihi itibarıyla ilk etapta, salgının en yoğun görüldüğü İstanbul’da, akabinde büyükşehirlerden başlamak üzere hızlı bir şekilde diğer illerdeki marketlerde de cerrahi maskelerin satışı yapılabilecektir.

Cerrahi maskeler ilk etapta standart 50’li paketler halinde satışa sunulacak olup, önümüzdeki haftadan itibaren maskelerin 10’lu standart paketler halinde de satışa sunulması çalışmaları devam etmektedir.” şeklinde olmuştur.

En güncel haberlere sitemizin Haberler bölümünden ulaşabilirsiniz. Haberleri anlık olarak almak için Google News üzerinden takip etmeyi unutmayın. Sağlıklı, mutlu, huzurlu günler geçirmenizi dileriz.

Eray Aydın
Eray Aydın
Nextvery.com onaylı yazarı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En popüler