Pazartesi, Mart 27, 2023

Madame Web: Sony Pictures İlk Kadın Süper Kahraman Adayı

Abone ol

Ve karşınızda Sony Pictures evreninin ilk kadın süper kahraman film adayı: Madame Web

Marvel Karakterlerinin Sony Pictures Evreni

Bildiğiniz üzere Spider-Man başta olmak üzere birkaç Marvel karakterinin telif hakları Sony’nin elinde bulunuyor. Kısa süre önce ise Sony Pictures bu karakterleri kendi filmlerini çekeceği sinematik bir evrende toplama kararı almıştı. Bu evren için isim alternatifleri üzerinde düşünüyordu. Nihayetinde geçtiğimiz günlerde bu ismi “Marvel Karakterlerinin Sony Pictures Evreni” (Sony Pictures Universe of Marvel Characters) olarak açıkladı. Sony bu yeni evrenle, özellikle Spider-Man hayranlarınının ilgisini çekecek filmler geliştirmeyi hedefliyor.

blank
Madame Web

Madame Web

Akabinde ikinci bir iddia da çekilecek ilk solo kadın süper kahraman filmi hakkında geldi: Madame Web. İlk kez Kasım 1980’de yayımlanan The Amazing Spider-Man’de görünen karakter, çizgi romanlarda yaşlı bir karakter olarak tasvir edilmişti. Madame Web, nefes almasını ve hareket etmesini engelleyecek bir kronik hastalığa sahip olduğu için örümcek ağı şeklinde bir yaşam destek ünitesine bağlı olarak yaşamaktaydı. Fiziksel durumu nedeniyle düşmanlarla aktif olarak savaşmamasına rağmen psişik yetenekleri sayesinde Spider-Man’in akıl hocalığını yapmıştı.

Madame Web
Madame Web

Aslında evreni temsil eden bir diğer karakterin kim olacağı henüz kesinleşmiş olmasa da, Sony’nin Madame Web’i temel alan bir film geliştireceğine dair ilk haberler geçtiğimiz yılın eylül ayında ortaya çıkmıştı. Amerikan Variety Gazetesi’nin haberine göre stüdyo, çekmeyi planladığı “ilk kadın merkezli film” için Dexter, Jessica Jones ve Collateral gibi popüler dizilerin ünlü ingiliz yönetmeni SJ Clarkson ile anlaştı.

Daha önceki projeleri hatırlayalım

Madame Web

Marvel Karakterlerinin Sony Pictures Evreni’ne ait ilk yapım 2018 yılında vizyona giren, başrolünde Tom Hardy’nin olduğu “Venom” idi. Filmin gişe başarısının ardından 2021’de “Venom 2” ve “Morbius” filmlerinin çekimlerine başlanacaktı, ancak Covid-19 ile genişletmeyi arzuladığı bu evren bir süreliğine ertelenmek durumunda kaldı.

Senarist Sorunsalı

Sony Pictures, bu projesinde henüz bir senarist ya da yıldız ile anlaşma yapmadı. Ancak görünüşe göre, stüdyo ilk etapta bir başrol oyuncusu bulduktan sonra senarist arayışına gireceğe benziyor. Başrol için Charlize Theron ve Amy Adams gibi yıldızların ismi geçse de, karakteri kimin canlandıracağı henüz belirlenmiş değil.

blank

Oyuncu ve senarist seçimlerinin bittiğini ve Madame Web için çekimlere başlandığını farz edelim. Bu onu, “Venom”, “Morbius” ve “Venom: Let There Be Carnage” sonrasında Sony Pictures Evreni’nin dördüncü filmi yapar. Kendilerine şimdiden başarılar. Dilerim Marvel severlerini fazla bekletmezler!

Bige Çaktı
Bige Çaktı
Yazma merakı çevirmenlikle buluşmuş, öğretmenlik eşlik etmiş...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En popüler