Cumartesi, Mayıs 15, 2021

Londra Deneyimlerim, Büyülü Harry Potter Stüdyo Turu

Abone ol

Londra‘ya gittiğimde büyülendiğimi söylemek isterim. Londra’ya gitme amacım hem tarihi güzellikleri görme hemde çocukluğumda hep hayalini kurduğum Harry Potter stüdyolarını gezmekti. İstanbul’dan Türk Hava Yolları (THY)’nin uçağına binip Londra Heathrow Havalimanına indim.

Londra Heathrow Havalimanı The Curator

blank

İndiğimde karnım acıkmıştı ve bende gözüme güzel gelen ilk yere girdim. The Curator‘da yemekler oldukça hoş, hayatımda ilk olarak domuz pastırmasını orada tattım gayet lezzetliydi. Yolunuz düşerse Londra Heathrow Havalimanındaki The Curator‘u tavsiye ederim.

Londra Havalimanı Ulaşım

blank

Yemeğimi yedikten sonra otelime gitmem gerekiyordu. Yola koyuldum ve taksilerin durduğu bölüme geçtim. İngilizcem iyi değildi taksiciye telefonumdan oteli gösterdim taksicinin tam olarak ne dediğini anlamadım. 🙂 Ama otele beni ulaştırdı. The Mandrake Hotel‘de kaldım. Hotel çok lüks ve güzeldi krallar gibi bir gece geçirdikten sonra sabah oldu kahvaltımı ettim, kahvaltısıda çok güzeldi. Telefonumdan Harry Potter Stüdyolarına bilet aldım ve yola koyuldum. Metroları merak ettiğim için en yakın metroya gidip bilet aldım. Metroyu merak ettiğime pişman oldum çok pis çok kalabalık, imkanınız varsa metrolarla seyahat etmeyin.

Warner Bros Harry Potter Stüdyoları

blank

Warner Bros Harry Potter Stüdyolarına geldim stüdyonun dıştan görünüşü çok güzeldi stüdyonun içinde yaşadıklarım anlatmakla bitmez, Warner Bros Harry Potter stüdyolarında yaşadıklarımı deneyimlerimi bir sonraki seyahat yazımda anlatacağım. Umarım bu Koronavirüs salgını biter ve seyahat etmeye devam edebiliriz. Dediğim gibi deneyimlerimin hepsini bir sonraki makalemde anlatacağım.

Sitemin bildirimlerini açabilir ve Google News üzerinden de takip edebilirsiniz. Sağlıcakla kalın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En popüler