Perşembe, Mayıs 6, 2021

İstanbul Havalimanı’nda Maske Takmayana müdahale!

Abone ol

İstanbul Havalimanı CEO’su Kadri Samsunlu, CNN Türk’te Hafta Sonu programına konuk oldu. Virüs tedbirleri kapsamında kapatılan İstanbul Havalimanı’nda yapılcak normalleşme sürecini anlattı. İstanbul Havalimanı‘nda maske takmanın zorunlu olacağını takmayana gerekli işlemin yapılacağını söyledi. İşte detaylar;

Havalimanı CEO’su Kadri Samsunlu Sözleri:

Açıklamalarından satır başları şu şekilde: “Havalimanımız şu anda tahliye uçuşlarını gerçekleştiriyor. Dün 12 tane tahliye uçuşu gerçekleştirdi, kargo uçuşlarımız kesintisiz olarak devam ediyor. Havalimanının Ramazan Bayramı’ndan sonra 28’inde iç hat uçuşlarının açılması hedefleniyor.” satır başları bu şekildeydi.

blank

Yemek Bölümü Tedbirleri

Masalar arası mesafeler olacak. Yemek alanında olması gerektiği gibi sosyal mesafe kesinlikle korunacak. Aileler için tek masa kullanımına izin verilecek.

Sağlık Pasaportu Olacak Mı?

Sağlık pasaportu olursa iyi olur dedi, antikor üreten vatandaşlar rahatça seyahat edebilmeli dedi Samsunlu. Bakanlıktan test ünitesi kurulması yönünde talepte bulunulduğunu söyleyen Samsunlu. Sağlık Bakanlığından olumlu yanıt aldıklarını bildirdi. Ayrıca test için 24 Saat gerektiğini söylediklerini bildirdi.

blank

Mağazalar Açılacak Mı?

Mağazaların açılıp açılmaması yolcu sayısına bağlı. Mağazalar açılıp açılmayacağını kendileri karar verecek. Çalışanların kendilerini güvende hissetmesi’de gerekli. Yani mağazaların açılıp açılamayacağı belli değil.

Maske Ve Eldiven Satışı Olacak Mı?

Eldiven ve maskeniz olmadan kesinlikle İstanbul Havalimanına gitmeyin eğer giderseniz kesinlikle içeri alınmazsınız Maske ve eldiven satışı olacak mı? Sorusuna cevabı belirli bölgelerde maske ve eldiven satışı olacak. Ama sadece yedek olarak bulanacak yani içeriye maske ve eldiveniniz olmadan giremeyeceksiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En popüler