GTA 5 Epic Games Store’da Ücretsiz mi Oluyor?

Abone ol

GTA 5, oyun tarihine damgasını vuran oyunlardan biri ve Epic Games Store’da ücretsiz olacağı üzerine söylentiler yabancı kaynaklarda artmaya başladı.

Epic Games Store’un bugün ücretsiz hale getireceği oyun büyük bir merakla bekleniyor. Ve bu oyunun GTA 5 olacağını gösteren bir paylaşıma sahibiz. Silinen bir tweeti ifşa etmeyi başaran bir kişi, Epic Games’in konuyla ilgili yaptığı açıklamayı gözler önüne serdi.

Bu videodaki tweet iddiaları desteklese de, tam olarak kesinleştiğini söylemeyiz belki de manipülasyon amaçlıdır.

Her yıl çok satılan oyunlar listesinde yerini alan GTA 5’in ücretsiz olmasını mantıklı bulmayabilirsiniz. Ancak Rockstar Games’in kazancının çoğunu GTA 5 Online’dan elde ettiği bilinen bir gerçek. Oyunu bedava hale getirmeleri, daha fazla oyuncu ve dolayısıyla da GTA 5 Online’dan gelen daha fazla kazanç demek. Ayrıca Epic Games bunu yaparak Steam’dan bir çok oyuncuyu kendisine çekebilir. Bu yüzden iddia doğru olabilir.

Özellikle de Steam, zaman zaman düzenlediği kampanyalara belirli bir süre sınırı koyuyor. Kampanya kapsamında ücretsiz olarak sunulan oyun, belirlenen tarihler arasında kütüphanede kaldıktan sonra erişilemez oluyor ve satın alınması gerekiyor. Eğer Epic Games oyun için böyle bir kampanya düzenlerse böyle bir şey olmayacak. Yani bu oyun, oyun severlerin Epic Games Store kütüphanesine kalıcı olarak eklenecek ve herhangi bir kısıtlama söz konusu olmayacak.

GTA 5 Epic Games Store

Epic Games Store bugün TSİ 18.00‘da yeni ücretsiz oyununu açıklayacak ve söylentinin doğruluğunu hep beraber göreceğiz.

Eray Aydın
Eray Aydın
Nextvery.com onaylı yazarı.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En popüler