Pazartesi, Eylül 18, 2023

Evde Kaldığımız Şu Günlerde İzlenecek Filmler

Abone ol

Kendi sağlığımız ve toplum sağlığını tehlikeye atmamak için evde kaldığımız şu günlerde izlenecek filmler neler? Hangi filmleri izleyelim soruları sıkça aratılıyor haliyle. Bizde sizler için önerilerimizi sıraladık, içinden seçip izlediğiniz filmler olursa yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

blank

I am Legend (Ben Efsaneyim)

Robert Neville başarılı bir bilim adamıdır ve insanlığı yok edeceğine inanılan, önüne geçilemez tehlikeli virüs ona bulaşmamıştır. Virüs çok kısa bir zamanda insanların ölümüne sebep olmuş, sonuçta Neville New York’ta hayatta kalan tek insan olmayı başarmıştır. Ancak Neville’in durumu çok zordur çünkü belki de dünya üzerindeki tek insan kendisidir. Üç yıl boyunca dolaşmakta, yaydığı radyo mesajları ile hayatta kalan insanlara ulaşmaya çalışmaktadır. Herhangi bir canlıya rastlayamayan Neville aslında yalnız değildir ve her hareketi izlenmektedir. Salgından sağ kurtulan eski insan-yeni mutantlar Neville’in ölümcül bir hataya düşmesini beklemektedirler. Will Smith’in başrolde olduğu filmi mutlaka izlemenizi öneririz çünkü bu sadece bir karantina filmi değil aynı zamanda hayatı görmek istemediğimiz bir açıdan bize gösteren unutulmaz bir yapıttır.

blank
I am Legend

Contagion (Salgın)

Hava ve solunum yoluyla rahatlıkla geçen ve insanları birkaç gün içinde öldüren, ölümcül bir virüs salgın şeklinde yayılmaktadır. Dünya çapında uzmanlardan oluşan medikal bir ekip, hem salgına çare bulmaya çalışır hem de insanlarda virüsten daha da hızlı yayılan panik halini kontrol altına almaya çalışır. İnsanlar şimdi hem canlarını kurtarmaya çalışırlar hem de dağılmanın eşiğine gelen toplumsal hayata tutunma mücadelesi verirler. Gwyneth Paltrow’un başrolde olduğu bu filmi mutlaka izlemelisiniz.

blank
Contagion

12 Monkeys (12 Maymun)

Dünyada insanlığın yok olmasına yetecek derecede tehlikeli olan bir virüs yaklaşık beş milyar kişinin ölümüne yol açmıştır. Geriye kalan insanlar yeraltlarına kurdukları barınaklarda yaşamlarını sürdürebilmektedirler. Bu esnada virüsün yok olması için bir çözüm yolu bulan insanlar, zamanda geriye gidebilecekleri bir zaman makinesi yaparlar. Bu virüsün üstesinden gelebilmek için mahkûmlardan James Cole, zaman makinesiyle geçmişe gönderilir. Yanlışlıkla 1990 yılına gönderilen Cole, bilim adamları için virüs hakkında araştırma yaparken akıl hastanesine kapatılır.

blank
12 Monkeys

World War Z (Dünya Savaşı Z)

Brad Pitt‘in de başrolde olduğu filmde, Güney Kore’de ortaya çıkan bir virüs insanları yaşayan ölüler haline getirmektedir ve insanoğlu ikiye ayrılır. Gerry Lane iki kızı ve sevgili eşiyle mutlu bir hayat sürdüren bir aile babasıdır. Bir gün arabaları trafikte sıkıştığında her zamankinden farklı olarak yolunda gitmeyen bir şeylerin olduğunu fark ederler. Tehlike hızla yaklaşmaktadır. Ailesini güvenli bir bölgeye yerleştiren Birleşmiş Milletler çalışanı olan Gerry, ikiye ayrılan dünyayı kurtarmak için dünyayı dolaşacak ve bunu yaparken hayli kısıtlı olan zamana karşı yarışacaktır.

blank
World War Z

28 Days Later (28 Gün Sonra)

Senaryosu Alex Garland tarafından yazılan “28 Gün Sonra” listemizdeki en favori yapımımız. Londra’daki bir araştırma merkezindeki denek maymunların, bir grup aktivist tarafından serbest bırakılması ile çevreye ölümcül bir virüs yayılır. Virüsten etkilenen kişiler 15 saniye sonra insani özelliklerinden çıkıp cinayete eğilimli saldırgan yaratıklara dönüşür.Salgın patlak verdiğinde hastanede olan Jim, 28 gün baygın yattıktan sonra uyanır. Dışarıya çıktığı zaman tüm şehrin adeta bir hayalet şehir haline gelmiş olduğunu görür.Aradan geçen zamanda neler olduğunu anlamaya çalışıan Jim, kendisine saldıran “virüslü” yaratıklardan ancak Selena ve Mark adlı iki kişinin yardımıyla kurtulur. Filmin ilerleyen bölümünde Jim ve Selena, kendileri gibi virüsten kurtulmuş bir baba-kız ile Manchester’daki askeri birliği bulmak üzere yola çıkarlar. Onları en az virüs kadar tehlikeli olaylar beklemektedir.

blank
28 Days Later

Eğer film önerilerimizi beğendiyseniz bu ve daha fazlası için nextvery‘yi ziyaret edebilir güncel yazılarımıza ulaşabilirsiniz.

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En popüler