Erkekler Ne İster? İslamiyet’te Tesettür Neden Var?

Abone ol

Erkekler Ne İster? İslamiyette Tesettür Neden Var? İnsanların aklında yüzyıllardır olan bir soru: Erkekler ne ister? Diğer bir soru; peki neden neredeyse tüm dinler kadınların kapalı olmasını istiyor. Hatta aynı ölçüde olmasa erkeklerinde kapalı olması isteniyor. Bugünkü yazımızda bu konuları tartışacağız.

erkekler ne ister? islamiyette tesettür

Erkekler Ne İster? Kadınları Seksi Kılan Detaylar

Erkekler Ne İster: Tepeden tırnağa kadınların vücudunu inceleyeceğiz ve bu anatomik detayların erkeklerde oluşturduğu fizyolojik ve psikolojik etkileri tartışıp semavi dinlerin konuya yaklaşımına değineceğiz. Hem seksi görünmek isteyen kadınlar hem de inançlarının koyduğu yasakların bilimsel altyapısı için fikir edinmek isteyen arkadaşlar için yazının faydalı olduğu inancındayım. Aşağıdaki fotoğrafı inceleyelim ve yazının devamını geçelim.

Yazımız daha çok östrojen hormonu ve bu hormonun kadınlar üzerindeki etkileri ve bu etkilerin erkekte oluşturduğu tepkiler ve bu tepkilerin dinler tarafından oluşturulmamaya çalışılması üzerinden gidecektir.

Östrojen kadınlık hormonu ve doğurganlık demektir. Doğurganlık ise cinsellik demektir, dinler kuralları dışında cinsellik istemez. Östrojen bu yüzden önemli!

Türban ve Saçların Örtünmesi

Evet semavi dinler de vaizeler, rahibeler yahudi din kadınları hepsinin saçı kapalı peki neden? Fotoğrafı inceleyelim.

erkekler ne ister

Yukarıdaki resme baktığımız da yirmili yaşlarda güzel bir bayan olduğu düşüncesi sizde haiz oldu mu? Muhtemelen olmuştur. Çünkü saçlar doğrudan sağlığınız hatta psikolojiniz hakkında bilgi verebilir. Demir eksikliği kansızlık durumlarında saçlarınız mat ve uçları kırık, hormonal bozukluklar da ise saç dökülmesiyle birlikte yine benzer semptomlar verebilir.

Östrojen hormonu saçların daha parlak ve kalın olmasına etki eder. Bu görüntü haliyle kadına çekicilik katar ve erkekleri kendine çeker. Kadın erkek ilişkisinde kolaylaştırıcı bir rol oynar ama dinler kuralları dışında cinselliği günah kabul ettiği için bu durumun önlenmesi için saçların kapanması istenir ben bu inançtayım. Belki de altında farklı bir neden vardır, teolog olmadığım için ayrıca yorum yapmam doğru değil.

Erkekler Ne İster? Kırmızı ve Dolgun Dudaklar

erkekler ne ister? islamiyette tesettür

İri kırmızı dudaklar! Sahip olmak hangimizin hayali değil ki! Peki kırmızı ve hacimli dudaklar neden bu kadar ilgimizi çekiyor? Bunun sırrını hiç düşündünüz mü? Düşünmediyseniz sevişen bir kadın hayal edin, dudaklarının kalınlaştığını ve daha kırmızı bir görüntü aldığı hayalinizde canlandı mı? Bir de dip not veriyorum yüksek miktarda östrojen hormonu salgılayan kadınlarda dudaklar daha kalın ve kırmızı oluyor. Şimdi dudakların neden çekicilik unsuru olduğunu gördünüz. Erkeğinizi etkilemek istiyorsanız şimdi kırmızı bir ruj seçin veya hiç günaha girmeyin.

İnce Bir Bel ve Seksi Vücut Hatları

blank
Bel kalınlığının çekiciliğe etkisi

Yukarıdaki dört resmi incelemenizi istiyorum. Hangisi gözünüze daha seksi geldi. Bence sonuncusu! Peki neden? Bel-Kalça oranı neden bir kadının seksapalitesinde bu kadar etkili? Sanırım çok soru soruyorum ama az kaldı. İnce belli kadınlar daha kolay doğum yapıyor daha fazla östrojen salgılıyor. Biz bilmesek de bilinçaltımız Bel-Kalça oranı oranın doğurganlık üzerine etkisini biliyor ve gönül haliyle daha doğurgan olanı istiyor. Tamamen bilimsel bir seçim! Ayrıca eklemek isterim ki bel bölgesindeki yağ kadınlarda libidoyu düşürebiliyor. Bu demek oluyor ki, ince belli kadınların cinsel performansları kağıt üzerinde daha fazla ve bu durum erkekleri cezbediyor. Yine eklemek isterim ki parlak ve pürüzsüz bir cilt yine östrojen hormonuna ve sağlıklı doğurgan olmaya dalalet ediyor. Ancak dinler erkeklerin eşleri dışında bir kadını arzulamasını ilişki yaşamasını istemez. Erkeğin gözlerini kapatamayacakları için kadını kapatmayı uygun görmüş olabilirler. Böylece erkek kafasında böyle bir şeyi daha az geçirmiş olur. Şimdi aşağıdaki resmi incelemenizi istiyorum.

blank
Çarşaflı kadın

İkinci paylaştığımız sporcuyu hatırlıyor musunuz? Parlak saçlı, ince belli, kırmızı dudaklı ve pürüzsüz cildi olan genç kadın. Sporcu kadına baktığımızda ve çarşaflı kadına baktığımızda yarattığı izlenim aynı değildir. İkisi aynı kadın olsa dahi. Burada tesettürün insan psikoloji ve davranışları üzerindeki etkiyi görebiliyoruz. Peki ya erkekler erkeklerin çekiciliğini etkileyen bir hormon var mı? Bu hormonun etkileri nelerdir? Erkekler Ne İster? İslamiyette Tesettür Neden Var? Başlığını irdeledik.

Cüneyt Albayrak
Cüneyt Albayrak
Biyolog, Tıbbi Parazitoloji Uzmanı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En popüler