Cumartesi, Mayıs 15, 2021

Cyberpunk 2077 Oyununda Karakterin Cinsel Organı Özelleştirilebilecek

Abone ol

Eğlence Yazılımı Derecelendirme Kurulu (ESRB), Cyberpunk 2077 oyunu hakkında açıklamalarda bulundu. Oyunda çok fazla hassas içerik olduğunu sahnelerle birlikte belirten kurum, oyunda karakterin cinsel organının düzenlenebileceğini de duyurdu.

Eğlence Yazılımı Derecelendirme Kurulu’na (ESBR) göre Cyberpunk 2077, karakterinizin cinsel organını düzenlemenize izin verecek. Konu hakkındaki resmi açıklama şu şekilde: “Oyun, çıplaklık ve cinsel materyal içerir: Oyuncular bir karakter seçebilir ve onu kişiselleştirebilir; özelleştirme göğüslerin, kalçaların ve cinsel organların görünümünün yanı sıra türlü şekil ve kombinasyonlarda cinsel organ içerebilir.”

blank

Cyberpunk 2077 oyununda cinsel içerik olacağı zaten biliniyordu ancak sonunda NSFW’nun oyunu nasıl belirteceğine dair ayrıntılar ortaya çıktı. Derecelendirme kurumuna göre Cyberpunk 2077, oyunculara diğer ana karakterlerle cinsel aktivite yaşama imkanı verecek. Ayrıca cinsel içerikli sahnelerin birinci kişi bakış açısından oynanacağı da doğrulandı.

Savaş sahnelerinde de oldukça ayrıntılı içerik bulunuyor

Bunlarla birlikte derecelendirme kurumu, savaş sahnelerinin de hassas ve gerçekçi olacağını da “Savaş, sık sık ortaya çıkan silah sesleri, acıdan dolayı atılan çığlıklar, patlamalar ve kan sıçraması efektleriyle birlikte çılgınca. Bazı yerler, açık göğüs boşlukları ve patlamış organlarla birlikte cesetleri gösterir” açıklamasıyla belirtti. Derecelendirme kurumunun birçok sahneyi detaylı bir biçimde açıklamasından oyundan çok kolay bir şekilde etkilenmek muhtemel.

blank

Bunlar dışında oyunda alkol, uyuşturucu tüketimi ve kötü söz kullanımı gibi olumsuz örnek olacak davranışlar da var. Yani oyun genel kitleye kesinlikle hitap etmiyor, hatta tüm bunlar göz önüne alındığında oyunun bazı yetişkinler için bile uygunsuz olabilecek bir oyun olduğu söylenebilir.

Eray Aydın
Eray Aydın
Nextvery.com onaylı yazarı.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En popüler