Cumartesi, Mayıs 15, 2021

Bedelli Askerlik Alımları 20 Haziran’da Başlayacak

Abone ol

Bedelli askerlik alımları 20 Haziran’da başlayacak. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, terhislerin 31 Mayıs’ta, bedelli askerlik alımları ise 20 Haziran’da başlayacağını duyurdu. Korona virüsü salgınının artış göstermesine bağlı olarak gerek sınav tarihleri gerek kamuda randevu tarihleri ileri bir tarihe erteleniyordu. Bedelli askerlik alımlarının tarihi de 20 Haziran’da gerçekleşeceğini Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar duyurdu.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde 1 Nisan’da son terhis işlemleri ve son celp dönemi de 19 Mart tarihinde gerçekleşti. Korona virüsü salgınının artmasına bağlı olarak terhis işlemleri Milli Savunma Bakanlığı tarafından gerçekleştirilmedi. Korona virüs salgınına karşı tedbir amaçlı askerler 14 gün boyunca karantinaya alınıyor ve askere alınacak kişiler ise ilk 14 gün tedbir amaçlı gözlem altında tutuluyordu.

Son kabine toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan askerlik terhis işlemlerinin 31 Mayıs’ta başlayacağını söyledi.

Bedelli Askerlik Alımları Hakkında Hulusi Akar’dan Açıklamalar

Bedelli askerlik alımları
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar bedelli askerlik alımları hakkında açıklamalarda bulundu. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “31 Mayıs’tan itibaren terhislerin başlamasını planlıyoruz. Celp işleri de 5 Haziran’dan itibaren başlayacak. Bedelli askerlik uygulamasında yeni alım 20 Haziran’da başlayacak. Askere alınacaklara da korona virüs testi yapılacak” şeklinde ifade etti.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar bedelli askerlik alımları hakkında NTV’nin sorularını yanıtladı.

“1 Haziran’dan itibaren normalleşme çalışmalarına başlıyoruz. Operasyon bölgelerinde corona virüs vakası yok. TSK’daki normalleşme planına ilişkin, ilgili arkadaşlarımızla çalıştık. Buradaki en önemli unsurlardan birisi de operasyonların engellenmemesiydi. Onu da başardık. Personel temin, atama erteleme, okullardaki eğitim ertelenmişti. Bunları 1 Haziran’dan başlatacağız. 1 Haziran’dan itibaren normalleşme çalışmalarına başlıyoruz. Şu ana kadar operasyon bölgelerinde Kovid-19 vakası görülmedi.”

“Bedelli askerlik uygulamasında yeni alım 20 Haziran’da başlayacak. 31 Mayıs’tan itibaren terhislerin başlamasını planlıyoruz. Celp işleri de 5 Haziran’dan itibaren başlayacak. Bedelli askerlik uygulamasında yeni alım 20 Haziran’da başlayacak. Askere alınacaklara da korona virüs testi yapılacak.”

Korona virüsü salgınına tedbir amaçlı askere alma ve terhis işlemlerinde ertelemeler yaşandı. Tarihlerin ertelenmesine bağlı olarak korona virüs salgınına karşı önlemler alınacak.

Yusuf Eşkikara
Yusuf Eşkikara
Gez, Gör, Yaz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En popüler