Perşembe, Mayıs 6, 2021

Bayramda Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı?

Abone ol

Bayramda sokağa çıkma yasağı var mı? Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı olacak mı? Kurban Bayramı’na sayılı günler kala bayramda sokağa çıkma yasağının olup olmayacağı merakla beklenen konuların başında yer alıyor. Koronavirüs salgınının artış göstermesine bağlı olarak birçok ilde koronavirüs salgını önlemek amacıyla sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Sokağa çıkma yasakları bazı illerde genellikle hafta sonları ilan edilmişti. Koronavirüs vaka durumunun yoğun yaşandığı Ramazan Bayramı zamanında da koronavirüs salgını yayılmasını önlemek için tedbir amaçlı sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti.

Bayramda sokağa çıkma yasağı

Geçtiğimiz günlerde koronavirüs vaka sayılarında tekrar artış olmasına bağlı olarak bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı? Koronavirüs vaka sayılarının fazla olduğu Ramazan Bayramı zamanında sokağa çıkma yasağı yurt genelinde ilan edilmişti.

Kurban Bayramı hazırlıklarına başlayan ve tatil planlarını yapan vatandaşlar, bayramda sokağa çıkma yasağı olup olmayacağını merak ediyor. İşte sokağa çıkma yasağı ile ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yapılan son açıklamalar…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan Açıklama: Bayramda Sokağa Çıkma Yasağı Olacak mı?

Bayramda sokağa çıkma yasağı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, önceki haftalarda yapılan Bilim Kurulu toplantısından sonra, il bazında bazı yasakların olacağını söylemişti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Açıklamaları;

Bugün konu kısmen Bilim Kurulu’nda gündeme geldi. Ama bir öneri noktasına gelmedi. Özellikle önümüzdeki haftalar, salgının seyrine göre bu konudaki öneriler daha netleşmiş olur. Burada temelde, ülke genelinde bir sokağa çıkma yasağı gündeme gelmedi. Ama bir takım tedbirlerin olabileceği, özellikle il bazında bazı kısıtlamaların gündeme gelebileceği görüldü. Oradaki tedbirleri biraz daha sertleştirmek gerekebilir. İllerdeki vaka sayılarına göre, il hıfsısıhha kurulları kararları alma konusunda yetkili. Bu nedenle il bazında bazı kısıtlamalar olabilir. Gelecek hafta yeniden konuşacağız.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Açıklamalar

Bayramda sokağa çıkma yasağı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün gazetecilere yaptığı açıklamada bayramda sokağa çıkma yasağının gündemde olmadığını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözleri şu şekilde;

“Kurban Bayramı’nın özellikleri çok çok farklı. O gün kurbanlar kesilecek. Bunun yanında herkes özellikle de birbirini ziyaret edecek. Ama şu an için gündemimizde böyle bir durum yok.”

Güncel haberler hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, sitemizin “Haberler” kısmını inceleyebilir ve Google Haberler‘den bizi takip edebilirsiniz.

Yusuf Eşkikara
Yusuf Eşkikara
Gez, Gör, Yaz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En popüler