Cumartesi, Mayıs 15, 2021

Bayramda Sokağa Çıkma Yasağı Olacak mı?

Abone ol

Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın korona virüs vaka sayılarının azaldığı şu günlerde bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı? Sorularına yanıt verdi. Bayramda ne gibi önlemler alınacak? Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın‘dan açıklamalar! Peki Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Korona virüs salgınının artış göstermesiyle birlikte bir çok ülkede sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Belirli yerler “fırın, eczane…” dışında okullarda dahil olmak ile beraber bir çok yer korona virüsü salgınının artış göstermesini engellemek amacıyla kapanmıştı. Fakat son günlerde dünyada korona virüs vaka sayısının azalması ile birlikte bir çok ülkede korona virüs salgını yüzünden kapanan yerler açılmaya başladı. Aynı zamanda bir çok ülkede korona virüsü salgınının artış göstermesiyle birlikte ilan edilen sokağa çıkma yasağı kaldırıldı. Türkiye’de korona virüsü vaka sayısının artış göstermesine bağlı olarak hafta sonları sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Hal böyle olunca akıllara bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı sorusunu getiriyor. Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın Ramazan Bayramında sokağa çıkma yasağı ile ilgili ne gibi açıklamalarda bulundu?

Cumhurbaşkanı Sözcüsü Kalın’dan Bayramda Sokağa Çıkma Yasağı Olacak mı? Sorusuna Açıklamalar

Bayramda sokağa çıkma yasağı
Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın

Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın korona virüs salgınının artmasını önlemek amacıyla sokağa çıkma yasağının Ramazan Bayramı’nda da devam edebileceğine değinerek “Bayramda sokağa çıkma kısıtlaması ihtimaller dahilinde. Bu önümüzdeki üç haftada salgının seyri tarafından belirlenecek bir takvim” açıklamasında bulundu.

24 TV’de Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, Helin Aslan’ın Türkiye’deki korona virüs salgını ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Korona virüs salgınını önlemek amacıyla Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı olacak mı sorusuna cevap verdi.

Türkiye’de korona virüs salgınının azalma halinde olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, korona virüsü salgını tedbirleri çerçevesinde alınan kararlara halkın uyduğunu, korona virüs vaka sayısında azalma olduğu, tedbirlerin Ramazan ayı ve bayramda da devam edeceğini belirtti.

Bayramda sokağa çıkma yasağı ihtimaller dahilinde mi?” sorusuna Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, şu ifadeye yer verdi: “İhtimaller dahilindedir. Bu önümüzdeki üç haftada salgının seyri tarafından belirlenecek bir takvim. Şu an bir şey söylemek erken. Bu konuyla ilgili Bilim Kurulu’nun önerileri alındıktan sonra varılacak nihai kararı, Sayın Cumhurbaşkanımız kamuoyuyla paylaşacaktır.”

Eray Aydın
Eray Aydın
Nextvery.com onaylı yazarı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En popüler