Cumartesi, Kasım 26, 2022

Babil Dizisinin Konusu Babil Dizisi Oyuncuları

Abone ol

Babil dizisi oyuncularından Halit Ergenç‘in dizide başrol oynaması, benim bu diziyi izlememe sebep oldu. Sanatçı birçok dizide ve filmde gösterdiği performansını bu dizide de ustalıkla izleyicilere sunuyor. Dizide diğer usta oyuncularda yer alıyor elbette. Oyuncuları merak eder gibisiniz. Sizi merakta bırakmadan Babil dizisi oyuncuları kimlermiş? Birlikte bakalım.

Babil Dizisi Oyuncuları

Babil Dizi
Halit Ergenç

Halit Ergenç – İrfan

Yapımını Ay Yapım’ın üstlendiği, yönetmenliğini Uluç Bayraktar’ın yaptığı, senaryosunu Nüket Bıçakçı ve Özlem Yücel’in kaleme aldığı, Star TV‘de oynatılan dizinin başrol oyuncusu Halit Ergenç; Devrim Arabaları, Acı Aşk, Dersimiz Atatürk, Azad, Zerda, Binbir Gece, Muhteşem Yüzyıl, İstanbul Kırmızısı… gibi çok değerli dizi / filmlerde yer almıştı. 2007 yılında 34. Altın Kelebek Ödülleri’nde ve 2014 yılında 41. Magnum Altın Kelebek Ödülleri’nde “En İyi Erkek Oyuncu” gibi ödüllere layık görülmüştü. Bu dizide de oyunculuğu tartışılmaz zaten. Halit Ergenç dizide İrfan Tuna Saygun karakterini canlandırmaktadır. Bu karakter; idealist bir ekonomi profesörü, sevgi dolu bir baba, zeki, vicdanlı, duyarlı birisi.

blank
Nur Fettahoğlu

Nur Fettahoğlu – Eda

Gelelim İrfan’ın eşi Eda’ya (Nur Fettahoğlu); Aşk-ı Mennu’daki Peyker rolüyle yıldızı parlayan Nur Fettahoğlu daha önceden de hatırlayacaksınız: “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde Mahidevran Sultan’ı, yani Kanuni Sultan Süleyman’ın (Halit Ergenç) eşini canlandırmıştı. Bu ikili bu kez İrfan, Eda Saygun çifti olarak Babil dizisinde karşımıza çıkıyor. Eda karakteri; eşine düşkün, tutkulu, entrikacı, iyi bir anne kişiliğine sahip.

Babil dizisi oyuncuları
Ozan Güven

Ozan Güven – Egemen

Egemen (Ozan Güven); İrfan’ın çocukluk arkadaşıdır. Eğlenceli, kurnaz, hep zengin olma hayaliyle yaşayan bir kişiliğe sahiptir. Bu karakter Eda’ya aşıktır ve Eda ile İrfan’ın 7 yaşında Deniz adında bir oğlu vardır. İrfan aslında Deniz’in kendi oğlu olduğunu bilmektedir. Ama, Deniz’in babası Egemen’dir. İrfan bunu bilmemektedir ve Eda da İrfan’ı çok sevdiği için, İrfan’ın Deniz için ideal bir baba olduğunu gördüğü için acaba bu sırrı saklı tutmaya çalışacak mıdır? İzleyip göreceğiz… İşler biraz Arap Saçı değil mi?

Babil dizisi oyuncuları
Birce Akalay

Birce Akalay – İlay

Birce Akalay (İlay); Babil dizisinde Süleyman’ın sevgilisi, İrfan’ın eski aşkı. İlay karakteri aynı Egemen gibi zengin olma hayali olan, çekici ve güzel bir karakter.

blank
Mesut Akusta

Mesut Akusta – Süleyman

Mesut Akusta (Süleyman); dizide karanlık işlerle uğraşan bir iş adamı, tefeci ve İlay’a deliler gibi aşık. Süleyman karakteri; acımasız, güçlü, eğitimsiz, cezalandırıcı bir karakter.

Babil dizisi oyuncuları
Aslı Enver

Aslı Enver – Ayşe

Aslı Enver (Ayşe), Babil dizisinde ilk başlarda Süleyman’ın asistanıydı. Aslında Ayşe, Süleyman’ın karanlık işlerini ortaya çıkarmak için polis tarafından Süleyman’ın yanına yerleştirilmiş bir köstebek. Bakalım bu köstebek Süleyman’ın karanlık işlerini gün yüzüne çıkaracak mı? İzleyip göreceğiz…

Babil Dizisinin Konusu

Çok ihtiyacın olduğunda para için ne yapardın? Babil dizisinin konusu bu soruda çerçeveleniyor. Peki siz para için ne yapardınız? – Banka soyardım, kuyumcudan altın çalardım, zengin birinin evini soyardım… gibi cevapları duyar gibiyim. İrfan para için ne yapacak? İrfan’ın oğlu büyük bir hastalığa yakalanır. Oğlunun beyninde tümör bulunmaktadır ve ameliyatı çok maliyetlidir. Dizilerde genellikle ameliyatlar çok maliyetli olmaz mı zaten? Neyse konumuza dönelim… İrfan bu durum karşısında hayatının en zor sınavıyla karşı karşıyadır. Oğlunun ameliyat parası için bütün değer yargılarını yıkarak, kendisinin bile tahmin edemeyeceği yollara başvuracaktır.

İki Çocukluk Arkadaşı: Egemen ile İrfan’ın Karşılaşması

Üniversitede idealist ve çalışkan bir ekonomi profesörü olan İrfan, uğradığı bir iftiradan dolayı üniversitedeki işini kaybeder. Bu olaydan sonra da çocuğunun hastalığı ortaya çıkmasıyla çok çaresiz kalmıştır. Çocuğunun ameliyat parası için çaldığı bütün kapılar teker teker yüzüne kapanırken, İrfan son bir umut olarak çocukluk arkadaşı Egemen’e gider.

Para Bulma Macerası Başlar

İrfan para bulma ümidiyle Egemen’in kapısını çaldığında, Egemen onu karanlık işler çeviren iş adamı, tefeci Süleyman’ın yanına götürerek Süleyman’dan borç para alan İrfan karanlık bir maceraya atılmış olur. Bakalım, İrfan Süleyman’a borcunu ödemek için ne tür yollardan yürüyecek ve oğlunu ameliyat ettirebilecek mi? Babil dizisi için hepinize şimdiden keyifli seyirler…

Yusuf Eşkikara
Yusuf Eşkikara
Gez, Gör, Yaz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En popüler