Perşembe, Mayıs 6, 2021

Açıköğretim Sınavları İçin Son Gün 7 Mayıs!

Abone ol

Açıköğretim sınavları için son gün 7 Mayıs! Açık öğretim fakültesinde okuyanların dikkat etmesi gerekiyor. Korona virüsü salgınının artış göstermesine bağlı olarak okullarda ve üniversitelerde eğitime ara verilmişti. Korona virüsü salgını tedbirleri kapsamında açık öğretim fakültesi ara sınavları için online sistem getirilmişti. Böylelikle açık öğretim fakültesi okuyan öğrenciler sınavlarına girerek eğitim ve öğretimlerine devam edebilecekler. Açıköğretim sınavlarına girmek için son iki gün!

Sınav Sistemine Nasıl Giriliyor?

Sınavların gerçekleştirileceği elektronik ortama dâhil olmak için internet bağlantısı olan kişisel bilgisayarınız ya da tabletiniz ya da cep telefonunuzdan giriş yapmanız
gerekecektir.

Sınava üniversitenin resmî web sitesinde yer alan Sınav linkine tıklayarak giriş yapabilirsiniz. Bağlantı sorunu ve ya başka bir sorunla karşılaşmamanız adına sınavınızı son güne bırakmayınız.

Sınav Süreci Hakkında Bilgiler

blank
AÖF sınav girişi

www.anadolu.edu.tr adresinden yönlendirme linki ile sınav sayfasına geçiş yaptıktan sonra, T.C. kimlik numarası ya da @anadolu.edu.tr uzantılı e-posta adresi ve şifrenizle sisteme giriş yapacaksınız. Giriş yaptıktan sonra sorumlusu olduğunuz dersleri görüntüleyeceksiniz.

Her bir ders 20 sorudan oluşmaktadır ve her bir dersi cevaplamanız için süreniz 30 dakika olacaktır.

Sınav başladığında ekranda yalnızca bir soru göreceksiniz. Soruyu cevaplandırarak ya da boş bırakarak bir sonraki soruya ilerleyebileceksiniz. Sorular arasında ileri ya da geri gidilme olmadığı için işaretleme yapmadan geçtiğiniz soru boş bırakılmış olarak kabul edilecektir.

Sınav Nasıl Sonlandırılacak?

Açıköğretim sınavları için son gün
AÖF sınavı

Tüm sorularla ilgili işaretlemeleri yaptığınızda ya da size verilen 30 dakikalık süre dolduğunda “BU DERSİN SINAVI BİTMİŞTİR” uyarısını göreceksiniz. Bu uyarıyı gördüğünüzde sınavınız tamamlanmış olacaktır.

Sınavınızı tamamlayamadan oturumunuz herhangi bir nedenle (elektrik kesintisi, internet bağlantı sorunu vb.) sonlanırsa, son gün olan 7 Mayıs’a kadar sınavınıza kaldığınız yerden devam ederek sınavınızı tamamlama imkanınız olacaktır. Ancak 7 Mayıs’a kadar sınavlarınızı tamamlayamama durumunuzda sınav sistemi erişiminize kapanacak ve cevaplamadığınız sorular boş bırakılmış kabul edilecektir.

Sınav sorularının her türlü ortamda kopyalanması ve paylaşılması, yasalarca suç teşkil etmekte ve bu tür eylemlerin cezai sorumluluğu bulunmaktadır.

Açıköğretim sınavları için son gün 7 Mayıs Perşembe günü olduğunu hatırlatır, açıköğretim sınavlarınızın başarılı geçmesini diliyoruz.

Eray Aydın
Eray Aydın
Nextvery.com onaylı yazarı.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En popüler