Perşembe, Mayıs 6, 2021

19 Mayıs’ta Sokağa Çıkma Yasağı Olacak mı? Cumhurbaşkanı’ndan Açıklamalar

Abone ol

Koronavirüs vaka sayısının azalış gösterdiği şu günlerde 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Sorusu merak ediliyor. 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? 4 günlük sokağa çıkma yasağı geldi mi? Hangi illerde şehirlerarası giriş çıkış sınırlaması sona erdi? Maskeler ve maske satışı ile ilgili açıklamalar, sokağa çıkma kısıtlamasında açık olacak yerler. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan açıklamalar…

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı Toplandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Tarabya’da bulunan Huber Köşkü’nde gerçekleştirilen kabine toplantısı saat 15.15’te başladı. 

blank

Cumhurbaşkanı’ndan 19 Mayıs’ta Sokağa Çıkma Yasağı Olacak mı? Açıklamaları

“Yaşlılarımıza sahip çıkıyoruz, huzurevlerinde 27 binin üzerine her türlü yaşlımıza özen gösteriyoruz. Normalleşme adımları 10 Mart öncesine dönüş olarak algılanmamalı.

AK Parti, MHP, CHP ve diğer belediyelerde Vefa Sosyal Destek Yardımı’na örnek bir dayanışma sergilediler. 5 milyon yaşlı veya kronik hastalığı olan vatandaşımıza Vefa Sosyal Destek gruplarınca hizmet götürdük. Bu vatandaşlarımıza maske ve kolonya dağıtımına kadar pek çok hizmet verildi. Öğretmen, imam, polis, bekçi, jandarma başta olmak üzere 146 bin Vefa Sosyal Destek grubu kardeşimizin her birine milletim adına teşekkür ediyorum.

Biz bize yeteriz kampanyasında toplanan bağış 2 milyar lirayı buldu.

Şimdiye kadar 412 yerleşim yerinde karantina uyguladık. 300’ünde karantina sona erdi. Maskesiz asla evden dışarı adıma atmayacağız. Marketler ve diğer yerlere maskelerle gideceğiz. 

Çarşamba günü aynı saatlerde 0-15 yaş grubu çocuklarımız, Cuma günü 15-20 yaş grubu aynı imkanlardan faydalanacaktır. Bu uygulamayı önümüzdeki haftalarda da sürdürmeyi planlıyoruz.

16-17-18-19 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. 18-19 Mayıs günlerinde bakkal, market, kasap, manav, fırın, tatlıcı gibi işletmelerin 10.00-16.00 arasında hem satış hem evlere servis için açık olmalarına imkan tanıyoruz.

9 ilimiz için daha şehirler arası giriş çıkış sınırlandırılmasını sona erdiriyoruz. Adana, Diyarbakır, Mardin, Trabzon, Ordu, Denizli, Kahramanmaraş, Şanlıurfa ve Tekirdağ illerimizdir

450 milyon cerrahi maskeyi, çeşitli yöntemlerle çalışanlarımıza ulaştırdık. Maske satışlarını normalleşme adımları çerçevesinde 1 lira üst sınırda serbest bıraktık.” Şeklinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı açıklamalarda bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En popüler