Perşembe, Mayıs 6, 2021

1 Haziran’da Seyahat Sınırlaması Kalkıyor

Abone ol

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan 1 Haziran’da seyahat sınırlaması kalkıyor açıklaması geldi. Koronavirüs salgını yüzünden 31 ile şehirler arası seyahat kısıtlaması getirilmişti. Koronavirüs vaka sayısında azalmasıyla birlikte bazı büyükşehirlerde seyahat kısıtlamasını kaldırılmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Açıklamalar

1 Haziran'da seyahat sınırlaması kalkıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Şehirler arası seyahat sınırlaması 1 Haziran’dan itibaren tamamen kaldırılmıştır.” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısında toplantının ana gündem maddelerinin başında korona virüs salgını kapsamında alınan önlemler vardı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantısı sonrası yaptığı açıklamada şu konulara değindi;


“Vergi ve sigorta pirimi ertelemeleri gibi pek çok yöntemle işletmelerimizin ayakta kalmasını temin ettik. Hayatın her alanında Türkiye parıldayarak öne çıkıyor. Önümüzdeki dönemde de vatandaşlarımızın ve iş dünyamızın yanında olmayı sürdüreceğiz. Yaklaşık bir aydır normalleşme takvimimizde yer alan hususları peyderpey açıklıyoruz. Şehirler arası 1 Haziran’da seyahat sınırlaması tamamen kaldırılmıştır. İdari izin ve esnek çalışan kamu personelleri 1 Haziran’dan itibaren işlerine dönecek. Kreşler ve gündüz bakım evleri 1 Haziran’da açılacak. Sokağa çıkma kısıtlamasını bir süre daha devam ettireceğiz. 65 yaş üstü sokağa çıkma kısıtlaması ve pazar günü seyahat izni devam edecek.  İşletme sahibi 65 yaş üstü vatandaşlarımız, maske temizlik ve mesafe şartıyla işinin başında olabilecek. 
20 yaş altı yasağı 18 altına indiriyoruz ve bu grup Çarşamba ve Cuma günleri 14-20 saatlerinde sokağa çıkabilecek.” açıklamalarında bulunuldu.

Yusuf Eşkikara
Yusuf Eşkikara
Gez, Gör, Yaz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En popüler